Elipsiniai treniruokliai šiais laikais yra labai populiarūs ir juos galima surasti praktiškai kiekviename sporto klube ir daugybė žmonių turi įsigiję nuosavus ir sportuoja namuose. Elipsiniai treniruokliai atkartoja natūralius kūno judesius, kada jūs einate arba bėgiojate, tačiau specialūs elipsės formos judesiai sumažiną apkrovas sąnariams bei nugarai, todėl yra tinkami asmenims dėl sveikatos problemų negalintiems bėgioti. Tinkamai naudojami elipsiniai treniruokliai gali treniruoti viso kūno raumenis neapkraunant sąnarių, todėl pateiksime praktinių patarimų, kaip teisingai ir tinkamai treniruotis.
Gerkite pakankamai vandens. Dažnai galvojama, kad gerti reikia tiktai sporto metu arba po sporto, tačiau rekomenduojame papildyti organizmą skysčiais pora valandų prieš treniruotę, nes treniruojantis elipsiniu treniruokliu juos labai greitai prarasite.
Apranga ir avalynė. nereikėtų pamiršti apsirengti tinkamą prakaitą išstumiančią aprangą ir patogius bėgimo batelius.
Teisingas padėties ant treniruoklio užėmimas. Paprastai elipsiniai treniruokliai turi dvi poras rankenų. Viena pora mobili ir gali judėti į priekį ir atgal, kita pora stacionari. Laikydamiesi stacionarių rankenų pastatykite kojas ant treniruoklio pedalų. Kadangi pedalai juda, pradžioj atsistokite ant apatinėje padėtyje esančių pedalų.
Kojos pečių plotyje. Kojų padėtis neturėtų būti nei per daug plati, nei per daug siaura, kitaip bus nepatogu treniruotis.
Taisyklinga laikysena. Nuo pat pradžių pripraskite stovėti tiesiai, nugara turėtų būti neutralioj padėtyje. Tokiu būtu sumažinsite apkrovimą nugarai. Dubenį laikykite šiek tiek priekyje, kad nepertemptumėte nugaros ir sumažinkite apkrovą šiek tiek įtraukdami pilvo preso raumenis.
Pradėkite judėti į priekį. Pradžioje šiek tiek pajudėkite į priekį, kad aktyvuotųsi elipsinio treniruoklio valdymo ekranas. Rankas laikykite ant stacionarių rankenų, kad išliktumėte stabilioj padėtyje atliekant nustatymus.
Nepersistenkite. Pirmą kartą nustykite minimalų pasipriešinimo lygį, kas daugumoje elipsinių treniruoklių yra 1 arba antras lygmuo. Jeigu treniruoklis turi galimybę valdyti pakilimą, pradžioje nerekomenduojame juo naudotis. Pirmam kartui nustatykite laikmatį dešimčiai minučių, vėliau, kai jau įprasite prie judesių galėsite laiką ir intensyvumą didinti priklausomai nuo poreikių.
Rankų padėtis sportuojant. Pradedant sportuoti uždėkite rankas ant mobilių, elipsės forma judančių rankenų. Atminkite, kad rankos turi visą laiką išlikti bent šiek tiek sulenktos per alkūnes net ir tuomet, kai ištiesite rankas.
Minti pradėkite lengvais ir sklandžiais judesiais. Elipsiniai treniruokliai pradžioje atrodo gana keisti naudoti, kadangi pedalų judesiai panašūs į stacionaraus dviračio judesius, o rankos atkartoja ėjimo ar bėgimo judesius, todėl reikia šiek tiek įprasti ir vėliau treniruotė atrodys daug malonesnė.
Pradėkite treniruotę. Pradžioje sportuokite pirmu ar antru lygmeniu apie penkias minutes, kol priprasite prie judesių amplitudės ir sušildysite raumenis. Jeigu jaučiate, kad didinti pasipriešinimo nereikia, tai ir nedidinkite pirmam kartui. Sportuojant vėliau, jeigu apkrova maža, galite padidinti apkrovimą į trečią ar ketvirtą lygį ir taip treniruotis dar penkias minutes. Jeigu jaučiatės gerai, galite apkrovimą porai minučių padidinti į aukštesnį lygį ir vėl jį sumažinti. Taip po dvi minutes didindami ir mažindami padarykite iki 4 intervalų, priklausomai nuo treniruotės trukmės. Kokiais intervalais sportuoti pasportavus ilgesnį laiką galėsite lengvai nuspręsti.
Tai tikrai geras būdas pradėti sportuoti. Bet man asmeniškai, vėliau pradėjo trūkti daugiau įvairių pratimų mano kūnui, tad nusprendžiau išbandyti kinezioterapiją. Mane tikrai labai nustebino, nes labai patiko, o kineziterapeutai puikūs savo srities specialistai, padėjo man atrasti motyvacijos ir nesustoti.